menu-icon Sela-logo

השכונה החדשנית שמחברת את תושביה לאוצרות הטבע היפים

כתבה פרסומית | mako|26.04.2022
union_circle

לו הייתם שואלים את תושבי קריית ביאליק לפני עשור בלבד אם הם היו מאמינים שלצד הקרקע הוותיקה, שמוקפת בשמורות טבע מהיפות בישראל, בנחלים ובאתרים ארכיאולוגיים, תוקם שכונת מגורים יוקרתית שמתחברת אל הטבע – הם לא היו מאמינים. זה בדיוק הסיפור של שכונת אפקה: אזור עוצר נשימה שממציא את עצמו מחדש, ומשנה את כל אזור הצפון כפי שהכרנו אותו עד כה.

 

הדמיה: באדיבות סלע בינוי

 

ממועצה מקומית שהוקמה בשנות ה-50, והפכה לעיר רשמית ב-1976, קריית ביאליק נמצאת בעיצומו של תהליך מואץ בגידול הקף האוכלוסייה, והדבר משתקף בבנייה רחבה ואיכותית. על פי הסכם הגג שנחתם מול רמ״י ב-2014, ישווקו בעיר 7,253 יחידות דיור בהליך מזורז שצפוי להכפיל את כמות התושבים בעיר – מ-45,000 ל-109,000.

 

״בשנים האחרונות הפכה קריית ביאליק לדבר הבא בתחום הנדל״ן״, הצהיר בתחילת השנה אלי דוקורסקי, ראש עיריית קריית ביאליק, ״הסכם הגג ותכניות ההתחדשות העירונית נתנו זריקת מרץ לתנופת הבנייה בעיר.״

 

תנופת הפיתוח מתרחשת כיום בשלוש שכונות חדשות, כאשר הבולטת בהן היא נאות אפק, שנקראת כיום אפקה. השכונה מהווה חלק מהתרחבות העיר ממזרח לשכונת צור שלום וכביש עוקף קריות ועד נחל נעמן. באפקה כיום כבר אוכלסו 2,000 יחידות דיור, וצפויות להיבנות בה 4,570 נוספות.

 

שכונת אפקה החדשה בקריית ביאליק | הדמיה: באדיבות סלע בינוי

 

במקביל לבנייה המסיבית של אלפי יחידות הדיור, מתקיימת השקעה רבה בפיתוח תשתיות, דרכי תנועה באמצעות גשרים ושבילי אופניים, הקמת מוסדות ציבור, ביניהם בית הכנסת הגדול: בית כנסת חדש ומפואר שמתפרש על שתי קומות בשטח של 410 מ״ר ומאפשר לתושבי השכונה שירותי דת בקרבת ביתם. דגש נוסף ומשמעותי שהושם באזור הוא על מוסדות חינוך, על מנת לחזק את ערכי הקהילה המשפחתיים: גני ילדים, שלושה בתי ספר יסודיים, בית ספר לחינוך מיוחד, בית ספר תיכון עם 48 כיתות ומרכז יום קהילתי.

 

כאמור, השכונה החדשה מוקפת מכל עבריה בשמורות טבע מהיפות בישראל, בנחלים ובאתרים ארכיאולוגיים שהופכים את הטיולים והמפגשים השכונתיים המשותפים לנגישים מתמיד ואת חיי הקהילה לייחודיים. לתושבי האזור גישה נוחה לאטרקציות שצמודות לשכונה כמו הגן הלאומי עין אפק, תל אפק, טחנת הקמח הצלבנית, פארק נחל נעמן וערוץ נחל גדורה. בנוסף, השכונה נהנית מיתרון אדיר של חיבור לעורקי תחבורה ראשיים בצפון: היא ממוקמת מזרחית ובצמוד לכביש 22 עוקף קריות (והיחידה שנהנית מחיבור ישיר אליו). המיקום האטרקטיבי מאפשר לתושבים גישה מהירה שמחברת אותם לצירי התחבורה העיקריים של הצפון: כביש 4, כביש 6, כביש 22 וכביש 79.

 

חברת סלע בינוי מקבוצת אמנון סלע הוותיקה, זיהתה את הפוטנציאל האדיר שטמון באזור, לאחר שסיימה למכור בשנה שעברה את פרויקט Sela-B בשכונה, כמו גם במסגרת תכנית ״מחיר למשתכן״, עם שני מגדלים בני 22 ו-24 קומות הכוללים 230 יחידות דיור.

 

״Sela-B משתלב כיום באופן מושלם ומאוזן בפסיפס הייחודי של השכונה – מגדלים לצד בנייה נמוכה, שילוב של נוף אורבני בלב שכונה ירוקה״, אומר תומר אולמן, סמנכ״ל השיווק של סלע בינוי, ״הפרויקט, שהתבסס על עיצוב טוטאלי, יוקרתי ובלתי מתפשר, ושתוכנן על ידי משרד האדריכלים אבריל את אבריל, נמסר בשנה שעברה ואוכלס בהצלחה.״

 

בימים אלה ממשיכה להקים סלע בינוי את רובע המגורים החדש, "פארק אפקה", שצפוי לשלב מגורי יוקרה, ולצדם את OPEN אפקה לרווחת תושבי השכונה: מרכז ענק בן 4 קומות שיכלול מסחר ותעסוקה עם שירותי בריאות, מרכז הקניות השכונתי החדש OPEN – Walk&Buy, בתי קפה, מסעדות, חדר כושר וחנויות פנאי נוספות.

 

OPEN אפקה: המרכז המסחרי שישמש לרווחת תושבי השכונה | הדמיה: באדיבות סלע בינוי

 

אל סלע בינוי חברו קבוצת בראל וצור ישראל, חברות ייזום ובנייה עם וותק רב וסטנדרטים גבוהים. במסגרת הקמת השכונה ייבנו מעל ל-1,600 יחידות דיור בתמהיל מגוון: פרויקט ״צמרות״ – שני מגדלי יוקרה בני 27 קומות הפונים אל הנופים הפתוחים של שמורת עין אפק ושל הים התיכון, ושני בנייני בוטיק בני 6 קומות. בפרויקט ״קדם״ יוקמו 6 בניינים בני 9 קומות מתוכננים בקפידה עם חללים גבוהים, מרווחים ובעלי רמת גימור גבוהה. בכלל הפרויקטים, יוכלו הרוכשים לבחור בין דירות של 3-5 חדרים, דירות גן, מיני פנטהאוזים יחידים בקומה וליהנות ממתחמי פרימיום יוקרתיים.

 

״הדירות בפרויקט מתוכננות בעיצוב אדריכלי ייחודי עם השמות המוכרים והמצליחים ביותר בישראל: אדריכל העל אילן פיבקו, גיא מילוסלבסקי, יניב פרדו וסטודיו הדס אדריכלות ועיצוב הצפוני. הושם דגש רב על תכנון מוקפד ופונקציונלי, אדריכלות ירוקה וחסכונית ועיצוב ייחודי שמותאם לסביבת הטבע, כך שהדיירים יוכלו ליהנות מאיכות חיים טובה ומחווית מגורים מתקדמת״, אומר אולמן, ״השילוב המנצח של שלוש חברות נדל״ן שבונות אלפי יחידות דיור בכל הארץ, הופך את פרויקט המגורים ׳פארק אפקה׳ לפרויקט מבוקש ביותר שמבטיח למשפחות חוויית מגורים חדשה ומתקדמת שלא פגשו עוד לפני.״

 

פרויקט קדם: רמת גימור גבוהה, ירוקה וחסכונית שמשתלבת בטבעיות עם שמורות הטבע של האזור | הדמיה: באדיבות סלע בינוי

 

לפרטים נוספים אודות פארק אפקה השאירו פרטים כאן >>

 

״סלע בינוי״ מקבוצת אמנון סלע עוסקת בייזום ובנייה של פרויקטים למגורים, מסחר ומשרדים בארץ ובחו״ל מזה 20 שנים, ומתמחה בזיהוי אתרי בנייה פוטנציאליים. ״אנחנו מביאים איתנו שילוב מנצח של איכות ביצוע בלתי מתפשרת ושירות לקוחות מסור, לצד מפרט יוקרתי ועשיר״, מוסיף אולמן, ״החברה בנתה ובונה אלפי יחידות יוקרה בתל אביב, רמת גן, הרצליה, ראשון לציון, חיפה, אשדוד, ירושלים ועוד ערים רבות ברחבי הארץ. כלל הפרויקטים זוכים לתשבוחות מהרוכשים גם שנים לאחר האיכלוס. כעת סלע בינוי מביאה את חווית הלקוח שלה והסטנדרטים הייחודיים שלה לקרית ביאליק שנמצאת בעיצומה של התפתחות מואצת, במסגרת ׳פארק אפקה׳, שמפגיש בין אוצרות הטבע הנפלאים של אזור הצפון לחוויית מגורים חדשנית, מתקדמת ובלתי מתפשרת.״

 

readלקריאת הכתבה ב-MAKO

עוד מקבוצת סלע בינוי

"אין דבר שמרגש אותי יותר מהגשמת החלום לזוגות שרוכשים אצלנו דירות"

"כמי שחי את עולם הנדל"ן מהשטח ובקרוב סוגר עשור בתחום, אני יכול לומר בביטחון מלא שהגשמת חלום הדירה לאלפי זוגות צעירים לאורכה ורוחבה של מדינת ישראל היא ציונות לכל דבר" • שחף ליבוביץ', סמנכ"ל המכירות של חברת "סלע בינוי" מעניק הצצה אל מאחורי הקלעים של חברת הנדל"ן מהמובילות בישראל.

בועז כהן | כלבו חיפה והקריות|18.02.2022
btn_arrow

אקרו וסלע-איסתא זכו בשני מכרזים ברמת אפעל – ישלמו יחד 291 מיליון שקל

שתי החברות זכו במכרזים שונים של רמ"י במתחם 5 בדרום תל השומר: איסתא זכתה יחד עם סלע בינוי במכרז להקמת מרכז תעסוקה במגרש ששטחו כ-12 דונם, ואקרו זכתה בשטח של כ-14 דונם המיועד להקמת שטחי תעסוקה ומסחר.

גיא נרדי | Calcalist|28.04.2022
btn_arrow
forwardחזרה לבלוג
cookies

אתר זה משתמש בעוגיות (Cookies) למטרות שונות, כמפורט במדיניות הפרטיות, למדו על מדיניות הפרטיות שלנו

מאשר/ת שקראתי
popup_close

שלחו קורות חיים

post-submit-ico

תודה, פרטיך התקבלו

נציגנו ישובו אליך בהקדם.

popup_close