menu-icon Sela-logo

אקרו וסלע-איסתא זכו בשני מכרזים ברמת אפעל – ישלמו יחד 291 מיליון שקל

גיא נרדי | Calcalist|28.04.2022
union_circle

סלע-איסתא, שותפות של חברת איסתא וסלע בינוי, זכתה במכרז של רמ"י להקמת מרכז תעסוקה ברמת אפעל, במגרש ששטחו כ-12 דונם ברמת אפעל, תמורת 120 מיליון שקל. עלויות הפיתוח הנוספות נאמדות ב-34 מיליון שקל.

 

הקרקע הינה חלק מתוכנית מתחם 5 בדרום תל השומר, המשתרעת על 558 דונם מצפון לדרך 461 ודרומית למרכז הרפואי שיבא, וכוללת, בין היתר, כ-3,050 יחידות דיור ו-360 אלף מ"ר שטחי מסחר ותעסוקה. על המגרש בו זכתה סלע-איסתא ניתן לבנות שטחי מסחר ותעסוקה בהיקף של 100 אלף מ"ר, במבנים 6 ו-15 קומות. ע"פ הודעת איסתא: "נפעל לשיפור זכויות הבנייה לרבות המרה חלקית של זכויות תעסוקה למגורים, במסגרת הוראות חוק ההסדרים".

 

בהתאם לתנאי המכרז, מתחייב הזוכה להשלים את הבנייה בתוך 60 חודשים ממועד הזכייה. יש לציין שלמכרז זה הוגשו 3 הצעות בלבד. ההצעה השנייה עמדה על 80 מיליון שקל.

 

איסתא, בשליטת אחישי גל והסתדרות הסטודנטים בישראל, רשמה רווח גולמי של כ-40 מיליון שקל בשנת 2020, וכ-62 מיליון שקל ב-2021. דו"ח החברה לשנת 2021 מציין כי "הרווח נובע בעיקר מפעילות נדל"ן להשקעה".

 

פעילות החברה בתחומי הנדל"ן להשקעה מתבצעת באמצעות החברות-הבנות איסתא נכסים, איסתא מלונות 2 ואיסתא מלונות עולמי. בבעלותה של החברה, בין היתר, שליש ממלון נפטון באילת, כשליש ממלון כרמים בקריית ענבים, כמחצית ממלון ברנר בתל אביב, מחצית ממלון פאבליקה בהרצליה וחלקים במלונות בקפריסין, יוון ופורטוגל.

 

לחברה יש קרקע, בשותפות, למרכזי מסחר בקריית ביאליק, ירושלים, תל השומר, רמת אפעל וראשון לציון. כמו כן החברה שותפה במבני תעסוקה, תעשייה ומסחר בתל אביב ובמגדל העמק. איסתא (חברת הבת סלע-איסתא) נמצאת בשלב ההקמה של פרויקטי מגורים בתל אביב, רמת גן, הרצליה וראשון לציון.

 

רמת אפעל (הדמיה: באדיבות סלע בינוי)

 

לאיסתא, יחד עם שותפים, יש מגוון קרקעות ומבני לוגיסטיקה, בעיקר באזור נמל אשדוד. ניתן לציין מרכז לוגיסטי בשטח של כ-20 אלף מ"ר המושכר לחברת אוריין בבית חלקיה; מרכז לוגיסטי בשטח של כ-13 אלף מ"ר המושכר לחברת לוגיסטיקה בבית חלקיה; מגרש בשטח של כ-5 דונם בייעוד של תעשייה שיושכר לחברת DHL בבית חלקיה; מתחם בשטח של כ-102 דונם במושב מגן שאול; פארק לוגיסטיקה בשטח של כ-107 דונם בפארק התעסוקה יואב; ופארק לוגיסטיקה תעשייה ומסחר באזור התעשייה תימורים בשטח של כ-65 דונם. רווחיה של חברת איסתא בתחום הלוגיסטיקה צמחו מאוד בשנה האחרונה.

 

אקרו זכתה בשטח של 14 דונם
בתוך כך, קבוצת אקרו דיווחה כי זכתה במכרז של רמ"י לרכישת מגרש ששטחו כ-14 דונם ברמת אפעל באותו מתחם, בתמורה לכ-96 מיליון שקל ובתוספת כ-41 מיליון שקל על הוצאות פיתוח.

 

המגרש מיועד להקמת שטחי תעסוקה ומסחר בהיקף כולל של 106 אלף מ"ר, מתוכם כ-3,500 מ"ר למסחר, והיתר לתעסוקה. לפי תוכנית הבינוי הקיימת, ניתן יהיה להקים במגרש ארבעה בניינים בני 15 קומות מעל הקרקע ועוד ארבעה בניינים בבנייה מרקמית. למכרז רמ"י הוגשו 6 הצעות, כאשר גובה ההצעה השנייה היה 85 מיליון שקל.

 

חברת אקרו נדל"ן, שמנוהלת ע"י זיו יעקובי, דיווחה לאחרונה על צמיחה של 43% בהכנסות בשנת 2021, שהגיעו ל-701 מיליון שקל. החברה שותפה בייזום, תכנון והקמה של 45 פרויקטים (בשלבים שונים ויחד עם שותפים) הכוללים כ-7,200 דירות, מהם 26 פרויקטים בתחום ההתחדשות העירונית הכוללים גם שטחי משרדים ומסחר. בין הפרויקטים הבולטים של החברה ניתן לציין את פרויקט מתחם גולף בנאות אפקה, פרוייקט ויסוצקי, מתחם מרכז העסקים של אקרו בצומת סביון, מכבי יפו ומגדל מזא"ה במתחם חסן עראפה.

 

 

readלקריאת הכתבה ב-CALCALIST

עוד מקבוצת סלע בינוי

"אין דבר שמרגש אותי יותר מהגשמת החלום לזוגות שרוכשים אצלנו דירות"

"כמי שחי את עולם הנדל"ן מהשטח ובקרוב סוגר עשור בתחום, אני יכול לומר בביטחון מלא שהגשמת חלום הדירה לאלפי זוגות צעירים לאורכה ורוחבה של מדינת ישראל היא ציונות לכל דבר" • שחף ליבוביץ', סמנכ"ל המכירות של חברת "סלע בינוי" מעניק הצצה אל מאחורי הקלעים של חברת הנדל"ן מהמובילות בישראל.

בועז כהן | כלבו חיפה והקריות|18.02.2022
btn_arrow

השכונה החדשנית שמחברת את תושביה לאוצרות הטבע היפים

לו הייתם שואלים את תושבי קריית ביאליק לפני עשור בלבד אם הם היו מאמינים שלצד הקרקע הוותיקה, שמוקפת בשמורות טבע מהיפות בישראל, בנחלים ובאתרים ארכיאולוגיים, תוקם שכונת מגורים יוקרתית שמתחברת אל הטבע - הם לא היו מאמינים.

כתבה פרסומית | mako|26.04.2022
btn_arrow
forwardחזרה לבלוג
cookies

אתר זה משתמש בעוגיות (Cookies) למטרות שונות, כמפורט במדיניות הפרטיות, למדו על מדיניות הפרטיות שלנו

מאשר/ת שקראתי
popup_close

שלחו קורות חיים

post-submit-ico

תודה, פרטיך התקבלו

נציגנו ישובו אליך בהקדם.

popup_close